Robotyka dla najmłodszych!

Zajęcia z Lego WeDo wprowadzą Twoje dziecko w świat robotyki i programowania. Mali konstruktorzy zbudują proste roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego, oprogramowania. Warsztaty Lego WeDo to przede wszystkim zabawa, która uczy w przyjazny i zabawny sposób.

Wiek: 5-7 lat

zajecia robotyka wedo wprowadzenieZajęcia z robotyki dla dzieci w oparciu o zestawy LEGO WeDo

Warsztaty dla dzieci z Lego WeDo są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką. Zajęcia edukacyjne dalekie są od szkolnych wykładów i tradycyjnych metod przekazywania wiedzy. Warsztaty z Małym Inżynierem to przede wszystkim zabawa, która ukazuje naukę. Zajęcia z Lego WeDo w wydaniu Małego Inżyniera wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Z Małym Inżynierem nauka to zabawa, a czas wolny to aktywny i kreatywny wypoczynek. Zajęcia edukacyjne z Lego WeDo dostosowane są do młodego wieku kursantów, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów.

Podczas warsztatów młodzi kursanci pracują w parach. Naukowe duety konstruują roboty z Lego WeDo pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów Małego Inżyniera. Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.

zajecia wedo
Lego WeDo (poziom I) (5-7 lat)
Na warsztatch Robotyka Lego WeDo poziom I nauczymy się budować i programować proste kontstrukcje. Przyszli inżynierowie poznają czujniki wykorzystywane w robotyce, nauczą się podstaw programowania. Dzieci oprócz konstruowania i programowania dowiedzą się również gdzie mieszkają i co jedzą krokodyle, lwy. Poznamy różne samoloty, ich budowę oraz zasadę działania. Każde zajęcia rozpoczynamy prezentacją.
W planach m.in.:
  • krokodyl z czujnikiem odległośc
  • lew machający łapkami
  • samolot kręcący śmigłem
  • łódź na wzburzonym morzu
  • piłkarz i bramkarz
zajecia wedo poziom I
Lego WeDo (poziom II) (5-7 lat)
Na poziomie II zbudujemy trudniejsze konstrukcje i napiszemy bardziej rozbudowane programy. Każde zajęcia rozpoczynają się prezentacją wprowadzającą do tematu. Dzieci dowiedzą się do czego służą wózki widlowe, helikopetry. Poznają zwyczaje różnych zwierząt. Nastepnie skonstruujemy pojazdy, zwierzaki i ożywimy przy pomocy napisanego programu.
W planach m.in.:
  • helikopter
  • ciuchcia
  • motorówka
  • wózek widłowy
zajecia wedo poziom II