Zajęcia dla dzieci Robotyka Lego WeDo
Facebook google+ YouTube

Robotyka Lego WeDo (5-7 lat)

kafelki wedo krokodyl napis

 

Zajęcia z robotyki dla dzieci w oparciu o zestawy LEGO WeDo

Warsztaty dla dzieci z Lego WeDo są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką. Zajęcia edukacyjne dalekie są od szkolnych wykładów i tradycyjnych metod przekazywania wiedzy. Warsztaty z Małym Inżynierem to przede wszystkim zabawa, która ukazuje naukę. Zajęcia z Lego WeDo w wydaniu Małego Inżyniera wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Z Małym Inżynierem nauka to zabawa, a czas wolny to aktywny i kreatywny wypoczynek. Zajęcia edukacyjne z Lego WeDo dostosowane są do młodego wieku kursantów, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów.

Podczas warsztatów młodzi kursanci pracują w parach. Naukowe duety konstruują roboty z Lego WeDo pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów Małego Inżyniera. Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.

robotyka lego wedo

Lego WeDo (poziom I) (5-7 lat)

Na warsztatch Robotyka Lego WeDo poziom I nauczymy się budować i programować proste kontstrukcje. Przyszli inżynierowie poznają czujniki wykorzystywane w robotyce, nauczą się podstaw programowania. Dzieci oprócz konstruowania i programowania dowiedzą się również gdzie mieszkają i co jedzą krokodyle, lwy. Poznamy różne samoloty, ich budowę oraz zasadę działania. Każde zajęcia rozpoczynamy prezentacją.

W planach m.in.:

  • krokodyl z czujnikiem odległośc
  • lew machający łapkami
  • samolot kręcący śmigłem
  • łódź na wzburzonym morzu

piłkarz i bramkarz

robotyka lego wedo poziom I

Lego WeDo (poziom II) (5-7 lat)


Na poziomie II zbudujemy trudniejsze konstrukcje i napiszemy bardziej rozbudowane programy. Każde zajęcia rozpoczynają się prezentacją wprowadzającą do tematu. Dzieci dowiedzą się do czego służą wózki widlowe, helikopetry. Poznają zwyczaje różnych zwierząt. Nastepnie skonstruujemy pojazdy, zwierzaki i ożywimy przy pomocy napisanego programu.

W planach m.in.:

  • helikopter
  • ciuchcia
  • motorówka
  • wózek widłowy

Robotyka lego wedo poziom II