Ferie zimowe Online.
Programowanie, Elektronika

Ferie zimowe już niebawem. Dni wolne od szkoły to idealny czas na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Nasze Ferie zimowe online to wyśmienity sposób na dobrą zabawę połączoną z nauką ciekawych rzeczy bez potrzeby wychodzenia z domu.

Nasze półkolonie online to szeroki wybór zajęć dotyczących programowania. Tworzenie gier, kodowanie aplikacji mobilnych czy nauka języka od podstaw - każde dziecko może znaleźć coś dla siebie. Przygotowane przez nas warsztaty to zabawa w sam raz dla początkujących i średniozaawansowanych programistów.

Warsztaty online

Zdalne warsztaty to doskonały sposób na zgłębienie tajników programowania. Na naszych kursach dziecko dowie się, jak poprawnie tworzyć kod i zrozumie, w jaki sposób działają wszystkie najważniejsze struktury takie jak pętle czy instrukcje warunkowe. Z pomocą prostych zadań dowie się, jak funkcjonują zmienne i do czego można je wykorzystać. Półkolonie z kodowaniem to pierwszy krok do poznania cyfrowego świata algorytmów.

Wszystkie warsztaty zaplanowane są na trzy godzinne spotkania odbywające się od poniedziałku do piątku. W czasie jednego posiedzenia mają miejsce dwa bloki dydaktyczne trwające 80 minut. Między nimi przewidziana jest przerwa, w trakcie której uczestnicy nie tracą kontaktu z webinarem, dzięki czemu mogą rozmawiać i wymieniać się spostrzeżeniami z innymi kursantami.

Nie zwlekaj, zapisz swoje dziecko już dziś!

Sprawdź terminy i zapisz się na zajęcia pozalekcyjne online

Ferie zimowe online - Kursy programowania dla dzieci

Programowanie UNITY

Programowanie UNITY - 10-15 lat

Chciałbyś tworzyć pełnowymiarowe gry komputerowe, ale nie wiesz od czego zacząć? Warsztaty Programowania Unity są dokładnie tym, czego potrzebujesz! Zaprojektuj z nami rozgrywkę, zaprogramuj mechanikę, stań się prawdziwym twórcą gier! Napiszmy razem skrypty z pomocą języka C# i odkryj z nami zawiłości kodowania!

Język C# · gry 2D · gry 3D


Programowanie C++/C# - 10-12 lat

Interesujesz się programowaniem i lubisz wyzwania? Chcesz tworzyć gry komputerowe albo aplikacje? Poznaj język C++ razem z nami i stań się dojrzałym programistą.

semantyka języka C++/C# · pętle, instrukcje warunkowe, zmienne, funkcje · klasy i obiekty


Programowanie C++
Tworzenie stron internetowych HTML, CSS, JS

Tworzenie stron internetowych HTML, CSS, JS - 10-12 lat

Z nami nauczysz się tworzyć strony internetowe! W Internecie można odszukać wiele ciekawych stron. Czy wiesz, jak je zaprojektować? Nie? Dowiedz się tego z nami! Stwórz własną stronę internetową od podstaw, poznaj składnię HTML, CSS i Javascript. Dodaj do witryny skrypty, które sprawią, że ta będzie niepowtarzalna.

Składnia HTML · style CSS · skrypty JavaScript


Programowanie Arduino, C++ - 10-12 lat

Kurs programowania Arduino oraz C++. Interesujesz się elektroniką i programowaniem, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zbudować robota, stację meteo, lecz nie wiesz w jaki sposób to zaprogramować? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Zaprojektujesz z nami układy elektroniczne i nauczysz się, w jaki sposób je programować. Poznaj podstawy elektrotechniki i naucz się się języka C++.

podstawy elektroniki · programowanie C++ · obsługa wyświetlacza LCD


Programowanie Arduino, C++
Programowanie Minecraft

Programowanie Minecraft 8-12 lat

Tej gry nie trzeba nikomu przedstawiać. A gdyby tak z jej pomocą nauczyć się programowania? Otóż jest na to sposób! Wykorzystując specjalnie przygotowaną do tego aplikację, możemy tworzyć własne skrypty, które odmienią świat Minecrafta. Naucz się z nami programowania!

Do uczestnictwa w zajęciach wymagany jest system Microsoft Windows 10

Programowanie w CodeConnection · Hello Agent · Bob Budowniczy · Agent w labiryncie


Programowanie Minecraft JavaScript 10-15 lat

Tej gry nie trzeba nikomu przedstawiać. A gdyby tak z jej pomocą nauczyć się programowania? Otóż jest na to sposób! Wykorzystując specjalnie przygotowaną do tego aplikację, możemy tworzyć własne skrypty, które odmienią świat Minecrafta. Naucz się z nami programowania!

Do uczestnictwa w zajęciach wymagany jest system Microsoft Windows 10
Programowanie Minecraft Java
Programowanie Aplikacji Mobilnych

Aplikacje Mobilne 8-15 lat

Warsztaty z programowania aplikacji mobilnych na Androida. Po co kupować gry w sklepie, skoro można napisać własną. Napisz swój własny program, grę na telefon z Androidem. Gry piszemy w aplikacji na komputerze a testujemy na telefonach/tabletach z systemem Android.

*Wymagane posiadanie przez uczestnika telefonu lub tabletu z systemem Android koniecznego do testowania napisanych aplikacji.

 

Squash · Paint · Symulator Kostek · gra Arcanoid · Garfield


Programowanie Python
10-15 lat

Kurs programowanie Python. Wspólnie stworzymy pierwsze programy w najszybciej rozwijającym się języku programowania.


Programowanie Python
Programowanie Roblox

Programowanie Roblox 9-15 lat

Na naszym kursie dzieci nauczą się tworzyć własne gry w Robloxie. Dotychczas prawdopodobnie byli biernymi graczami, teraz staną się twórcami własnych gier.


Scratch Junior 5-7 lat

Warsztaty z programowania dla najmłodszych. Programowanie gier na tabletach w aplikacji Scratch Junior.

Podwodny Świat · Zaczarowany Las · Żabia biesiada · Przejście dla pieszych


Programowanie Scratch Junior
Programowanie Scratch

Scratch 8-11 lat

Scratch to język programowania stworzony do nauki podstaw programowania dla dzieci i młodzieży powyżej 8 roku życia. Poznamy instrukcje warunkowe, pętle, zmienne i wiele innych pojęć programistycznych.

Mucha w Potrzasku · Animacja · Na celowniku · Wyścigi samochodowe · WspółrzędneSzczegóły oferty

czas trwania zajęć online

5 dni po 3h
(2x80 minut +
20 minut przerwy)

grupy

grupy 4-10 osób

prowadzący zajęcia online

zajęcia prowadzą
doświadczeni instruktorzy

materiały w formie elektronicznej

materiały w formie
elektronicznej


Co będzie potrzebne do zajęć?

Komputer

komputer - wszystkie zajęcia
Scratch Junior - dodatkowo tablet
Aplikacje mobilne- dodatkowo telefon z Androidem

Oprogramowanie

Oprogramowanie
(linki do pobrania prześlemy po zapisie)

słuchawki

Zalecamy słuchawki aby dobrze słyszeć prowadzącego

Mikrofon

Mikrofon
Przyda się jak będziemy chcieli porozmawiać z prowadzącym

Rodzic

Pomoc rodzica może być przydatna podczas pierwszych zajęć

Sprawdź terminy i zapisz się na zajęcia pozalekcyjne online

Półkolonie online- najczęstsze pytania

Czy do zajęć online potrzebne jest jakieś płatne oprogramowanie?

Nauka języków: Scratch, Scratch Jr, Python, AppInventor, Roblox, oparta jest na darmowym, ogólnie dostępnym oprogramowaniu. Wszelkie informacje zostaną przesłane po zapisu na zajęcia. W przypadku Minecrafta wymagane jest płatne oprogramowanie, jednakże przy zapisie na pełny kurs uzytkownicy zupełnie za darmo dostaną od nas dostęp do Minecraft Education (ważny przez rok).   

Jak przygotować się do zajęć?

Przed pierwszymi zajęciami prześlemu Państwu instrukcję co należy przygotować, zainstalować, przetestować aby bez problemów móc uczestniczyć w zajęciach online. 

Jak wyglądają zajęcia online

Nasze zajęcia online prowadzone są w fomie webinara podczas, kótrego uczestnicy słyszą prowadzącego, widzą jego ekran oraz mają możliwość zadawania pytań. Prowadzący może również podejrzeć ekran uczestników aby na przykład wskazać błąd w jego programie. 

Jakie zajęcia będą najlepsze dla mojego dziecka?

Scratch Junior - najmłodsze dzieci, dzieci uczą się przede wszystkim logicznego myślenia i składania algorytmów przyczynowo-skutkowych za pomocą obrazków.
Minecraft Junior/Minecraft/Scratch - dziecko umie obsłużyć komputer, ale nigdy nie programowało. Bloki zapisane są za pomocą tekstu. Dzieci uczą się przede wszystkim składni języka programowania. Program należy wybrać pod kątem wieku i zainteresowań dziecka.
Aplikacje Mobilne AppInventor - dziecko umie obsługiwać komputer. Nie musi znać zupełnie języka - uczymy się go od zupełnych podstaw. Pierwsze skrypty pisane przez dzieci są bardzo proste, by dzieci mogły oswoić się z pisaniem kodu. Poziom trudności wzrasta z czasem. Kod składany jest z kolorowych bloków, a składnia języka pokrywa się z Javą.
Minecraft Java Script - dziecko umie obsługiwać komputer i potrafi choć w słabym stopniu pisać za pomocą klawiatury. Nie musi znać zupełnie języka - uczymy się go od zupełnych podstaw. Pierwsze skrypty pisane przez dzieci są bardzo proste, by dzieci mogły oswoić się z pisaniem kodu. Poziom trudności wzrasta z czasem.
Python - zajęcia dla dzieci, które umieją dobrze pisać na komputerze. Cykl ma na celu kompleksową naukę języka Python od samych podstaw. Program zakłada naukę składni, programowanie aplikacji okienkowych, obrabianie grafiki z pomocą pisanego kodu oraz tworzenie prostych gier.
Roblox - zajęcia dla cierpliwych dzieci, które radzą sobie z pisaniem na klawiaturze i obsługą myszy. Zajęcia obejmują naukę języka LUA, projektowanie modeli 3D oraz tworzenie gier komputerowych.

Minecraft vs Minecraft Java Script

Różnice pomiędzy zajęciami Minecraft a Minecraft Javascript występują na kilku płaszczyznach.
W Minecraft JS kodowanie odbywa się z wykorzystaniem klawiatury - uczestnik zajęć każde polecenie wprowadza ręcznie. W drugim wypadku skrypty przygotowuje się z pomocą kolorowych bloczków, które układa się razem niczym puzzle.
Na zajęciach z Javascript uczestnicy uczą się popularnego języka programowania. Poznają podstawowe polecenia, składnię oraz zaawansowane struktury. W przypadku zajęć z Programowania Minecraft dzieci dowiadują się w jaki sposób należy tworzyć skrypty, rozwijają logiczne myślenie i zdobywają wiedzę na temat działania pętli, instrukcji warunkowych oraz funkcji.
Programowanie Minecraft zostało przygotowane w taki sposób, aby trafić do młodszych dzieci. Tematy obejmują wykonywanie minigier w regularnej rozgrywce czy tworzenie nietuzinkowych konstrukcji. Minecraft JS wykorzystuję grę jako pomoc do nauki języka, a realizowane zajęcia zahaczają m.in. o matematyczne ciekawostki, czy tworzenie własnych obiektów.

 

 

Copyright©2019 Polski Mały Inżynier. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Polityka Prywatności i plików cookies