Sprawdź zajęcia dostępne w Twoim mieście

 

Zapraszamy również na zajęcia programowanie ONLINE

Zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży

Zajęcia z programowania dla dzieci weszły już do podstawy nauczania wszystkich szkół w Polsce i nie ma wątpliwości, że to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków. Można wręcz powiedzieć, że znajomość języków programowania jest w dzisiejszym świecie równie ważna, co nauka języków obcych. Właśnie dlatego warto skorzystać z naszej oferty.

Kładziemy nacisk na naukę praktycznych umiejętności, rozwijanie samodzielności, zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Nasze zajęcia z programowania przyjmują więc formę warsztatów, na których Twoje dziecko podejmie ciekawe i inspirujące wyzwania. To gwarancja, że Twoja pociecha będzie się doskonale bawić i uczyć jednocześnie.

Programowanie dla dzieci

Oferta obejmuje zajęcia programowania w języku Scratch — idealnym do nauki podstawowych zagadnień. Jest to język obiektowy, który umożliwia tworzenie animacji, muzyki, gier i historii interaktywnych za pomocą “puzzli” układanych w odpowiedniej kolejności.

Dla najmłodszych dzieci (5-7 lat) przygotowaliśmy zajęcia z programowania Junior, podczas których wykorzystujemy dobrze znane zabawki OzoBot czy CodeyRocky oraz bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze język Scratch Junior. To idealny sposób na zrobienie pierwszych kroków w cyfrowym świecie.

Dla fanów gier komputerowych proponujemy programowanie w Minecraft. To popularna i lubiana przez dzieci gra, która idealnie nadaje się, by połączyć zabawę z edukacją. Kursanci nauczą się m.in. automatyzować niektóre czynności, jak budowanie lub zbieranie surowców i stworzą własne minigry.

Mały Inżynier uczy również programowania Aplikacji Mobilnych na Androida. Z naszą pomocą programowanie Java dla dzieci stanie się niezwykle łatwe. Uczestnicy kursu przy pomocy kolorowych bloków nauczą się składni języka i wykonają własne gry i programy. Efekty pracy zapiszą na swoich telefonach i będą mogły pochwalić się własnymi wersjami kalkulatora, krokomierza oraz popularnych gier, takich jak Mario i Angry Birds.

Oferta Programowanie

Zajęcia indywidualne

Zapraszamy do skorzystanie z oferty zajęć indywidualnych z programowania, robotyki, elektorniki. Zajęcia prowadzimy w formie online jak i stacjonarnej. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Zajęcia indywidualne programowanie
Programowanie UNITY

Programowanie UNITY - 10-15 lat

Chciałbyś tworzyć pełnowymiarowe gry komputerowe, ale nie wiesz od czego zacząć? Warsztaty Programowania Unity są dokładnie tym, czego potrzebujesz! Zaprojektuj z nami rozgrywkę, zaprogramuj mechanikę, stań się prawdziwym twórcą gier! Napiszmy razem skrypty z pomocą języka C# i odkryj z nami zawiłości kodowania!

Język C# · gry 2D · gry 3D


Programowanie C#/C++ - 10-12 lat

Interesujesz się programowaniem i lubisz wyzwania? Chcesz tworzyć gry komputerowe albo aplikacje? Poznaj język C++ razem z nami i stań się dojrzałym programistą.

semantyka języka C++ · pętle, instrukcje warunkowe, zmienne, funkcje · klasy i obiekty


Programowanie C++
Tworzenie stron internetowych HTML, CSS, JS

Tworzenie stron internetowych HTML, CSS, JS - 10-12 lat

Z nami nauczysz się tworzyć strony internetowe! W Internecie można odszukać wiele ciekawych stron. Czy wiesz, jak je zaprojektować? Nie? Dowiedz się tego z nami! Stwórz własną stronę internetową od podstaw, poznaj składnię HTML, CSS i Javascript. Dodaj do witryny skrypty, które sprawią, że ta będzie niepowtarzalna.

Składnia HTML · style CSS · skrypty JavaScript


Programowanie Arduino, C++ - 10-12 lat

Kurs programowania Arduino oraz C++. Interesujesz się elektroniką i programowaniem, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zbudować robota, stację meteo, lecz nie wiesz w jaki sposób to zaprogramować? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Zaprojektujesz z nami układy elektroniczne i nauczysz się, w jaki sposób je programować. Poznaj podstawy elektrotechniki i naucz się się języka C++.

podstawy elektroniki · programowanie C++ · obsługa wyświetlacza LCD


Programowanie Arduino, C++
Programowanie Minecraft

Programowanie Minecraft 8-12 lat

Tej gry nie trzeba nikomu przedstawiać. A gdyby tak z jej pomocą nauczyć się programowania? Otóż jest na to sposób! Wykorzystując specjalnie przygotowaną do tego aplikację, możemy tworzyć własne skrypty, które odmienią świat Minecrafta. Naucz się z nami programowania!

*Wymagana aplikacja Minecraft Windows 10 lub Minecraft Education

Program kursu :

Programowanie w CodeConnection · Hello Agent · Bob Budowniczy · Agent w labiryncie


Programowanie Minecraft JavaScript 10-15 lat

Tej gry nie trzeba nikomu przedstawiać. A gdyby tak z jej pomocą nauczyć się programowania? Otóż jest na to sposób! Wykorzystując specjalnie przygotowaną do tego aplikację, możemy tworzyć własne skrypty, które odmienią świat Minecrafta. Naucz się z nami programowania!

*Wymagana aplikacja Minecraft Windows 10 lub Minecraft Education

Program kursu :


Programowanie Minecraft Java
Programowanie Aplikacji Mobilnych

Aplikacje Mobilne 8-15 lat

Warsztaty z programowania aplikacji mobilnych na Androida. Po co kupować gry w sklepie, skoro można napisać własną. Napisz swój własny program, grę na telefon z Androidem. Gry piszemy w aplikacji na komputerze a testujemy na telefonach/tabletach z systemem Android.

*Wymagane posiadanie przez uczestnika telefonu lub tabletu z systemem Android koniecznego do testowania napisanych aplikacji.

 

Program kursu

Squash · Paint · Symulator Kostek · gra Arcanoid · Garfield


Programowanie Python
10-15 lat

Kurs programowanie Python. Wspólnie stworzymy pierwsze programy w najszybciej rozwijającym się języku programowania.

Program kursu (4/15 spotkań po 60 minut)


Programowanie Python
Programowanie Roblox

Programowanie Roblox 9-15 lat

Na naszym kursie dzieci nauczą się tworzyć własne gry w Robloxie. Dotychczas prawdopodobnie byli biernymi graczami, teraz staną się twórcami własnych gier.

Program kursu (4/15 spotkań po 60 minut)


Scratch Junior 5-7 lat

Warsztaty z programowania dla najmłodszych. Programowanie gier na tabletach w aplikacji Scratch Junior.

Podwodny Świat · Zaczarowany Las · Żabia biesiada · Przejście dla pieszych


Programowanie Scratch Junior
Programowanie Scratch

Scratch 8-11 lat

Scratch to język programowania stworzony do nauki podstaw programowania dla dzieci i młodzieży powyżej 8 roku życia. Poznamy instrukcje warunkowe, pętle, zmienne i wiele innych pojęć programistycznych.

Program kursu

Mucha w Potrzasku · Animacja · Na celowniku · Wyścigi samochodowe · Współrzędne


Najczęstsze pytania programowanie

1. Na jaki poziom zapisać dziecko?

Jeśli jest to pierwszy kontakt dziecka z zajęciami z programowania to 7-8 latka polecamy zapisać na zajęcia z programowania Scratch. Natomiast jeśli jest wielkim fanem gry Minecraftm, proszę wybrać zajęcia Minecraft poziom Junior. Na zajęciach przedstawimy wszystkie podstawowe pojęcia związane z programowaniem, m.in.: instrukcja warunkowa, pętla, zmienne. Kolejnym etapem będą zajęcia z programowaia Scratch na drugim poziomie, Minecraft poziom II oraz programowanie Aplikacji Mobilnych lub Minecraft JavaScript.

2. Dziecko nigdy nie programowało czy sobie poradzi?

Tak, oczywiście. Nasze warsztaty prowadzone są od podstaw. Program zajęć został tak przygotowany, aby w przyjaznej kolejności wprowadzać coraz to trudniejsze zagadnienia.

3. Kto prowadzi zajęcia?

Warsztaty Małego Inżyniera prowadzone są przez osoby młode, mające dobry kontakt z dziećmi. Nasi instruktorzy to studenci lub absolwenci kierunków ścisłych i technicznych (robotyka, elektronika, chemia, fizyka). Wszyscy instruktorzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi oraz niezbędne kursy.

4. Jakie zajęcia będą najlepsze dla mojego dziecka?

Scratch Junior - najmłodsze dzieci, dzieci uczą się przede wszystkim logicznego myślenia i składania algorytmów przyczynowo-skutkowych za pomocą obrazków.
Minecraft Junior/Minecraft/Scratch - dziecko umie obsłużyć komputer, ale nigdy nie programowało. Bloki zapisane są za pomocą tekstu. Dzieci uczą się przede wszystkim składni języka programowania. Program należy wybrać pod kątem wieku i zainteresowań dziecka.
Aplikacje Mobilne AppInventor - dziecko umie obsługiwać komputer. Nie musi znać zupełnie języka - uczymy się go od zupełnych podstaw. Pierwsze skrypty pisane przez dzieci są bardzo proste, by dzieci mogły oswoić się z pisaniem kodu. Poziom trudności wzrasta z czasem. Kod składany jest z kolorowych bloków, a składnia języka pokrywa się z Javą.
Minecraft Java Script - dziecko umie obsługiwać komputer i potrafi choć w słabym stopniu pisać za pomocą klawiatury. Nie musi znać zupełnie języka - uczymy się go od zupełnych podstaw. Pierwsze skrypty pisane przez dzieci są bardzo proste, by dzieci mogły oswoić się z pisaniem kodu. Poziom trudności wzrasta z czasem.
Python - zajęcia dla dzieci, które umieją dobrze pisać na komputerze. Cykl ma na celu kompleksową naukę języka Python od samych podstaw. Program zakłada naukę składni, programowanie aplikacji okienkowych, obrabianie grafiki z pomocą pisanego kodu oraz tworzenie prostych gier.
Roblox - zajęcia dla cierpliwych dzieci, które radzą sobie z pisaniem na klawiaturze i obsługą myszy. Zajęcia obejmują naukę języka LUA, projektowanie modeli 3D oraz tworzenie gier komputerowych.

5. Minecraft vs Minecraft Java Script

Różnice pomiędzy zajęciami Minecraft a Minecraft Javascript występują na kilku płaszczyznach.
W Minecraft JS kodowanie odbywa się z wykorzystaniem klawiatury - uczestnik zajęć każde polecenie wprowadza ręcznie. W drugim wypadku skrypty przygotowuje się z pomocą kolorowych bloczków, które układa się razem niczym puzzle.
Na zajęciach z Javascript uczestnicy uczą się popularnego języka programowania. Poznają podstawowe polecenia, składnię oraz zaawansowane struktury. W przypadku zajęć z Programowania Minecraft dzieci dowiadują się w jaki sposób należy tworzyć skrypty, rozwijają logiczne myślenie i zdobywają wiedzę na temat działania pętli, instrukcji warunkowych oraz funkcji.
Programowanie Minecraft zostało przygotowane w taki sposób, aby trafić do młodszych dzieci. Tematy obejmują wykonywanie minigier w regularnej rozgrywce czy tworzenie nietuzinkowych konstrukcji. Minecraft JS wykorzystuję grę jako pomoc do nauki języka, a realizowane zajęcia zahaczają m.in. o matematyczne ciekawostki, czy tworzenie własnych obiektów.

6. Czy prowadzicie zajęcia programowania w języku C++?

Tak. Wśród naszej oferty znajdują się kursy programowania w językach: C++, Arduino, JavaScript, Python, Scratch.

7. W jakim wieku musi być dziecko żeby móc poznać tajniki programowania?

Prowadzimy różne kursy kodowania dla dzieci zarówno dla maluchów jak i dla nastolatków. Przyjmujemy dzieci w wieku od 5 do 15 lat.

8. Prowadzicie warsztaty z programowania dla dzieci. Czy w ramach tych zajęć z kodowania, moje dziecko będzie mogło stworzyć własną grę?

Tak, jak najbardziej. Nauka programowania dla dzieci obejmuje również tworzenie gier komputerowych i aplikacji mobilnych. To kursy Scratch Junior, Scratch, Programowanie Roblox oraz Aplikacje Mobilne.

9. Moje dziecko łatwo się nudzi, ale lubi gadżety elektroniczne. W jaki sposób sprawiacie, że nauka nowych technologii, które są przecież trudne, nie jest dla małego dziecka nudna?

Angażujemy wyobraźnię dziecka i pomagamy wykształcić w nim umiejętności logicznego myślenia poprzez zabawę, gry i aplikacje.

10. Czy dziecko może nauczyć się u Was tworzenia stron internetowych?

Oczywiście Oprócz stricte nauki kodowania, prowadzimy też kurs, uczący młodych ludzi jak tworzyć własne strony internetowe, Tworzenie stron internetowych HTML, CSS, JS.

Sprawdź zajęcia dostępne w Twoim mieście

 

Zapraszamy również na zajęcia programowanie ONLINE

Typy zajęć

Prowadzimy edukacyjne zajęcia pozalekcyjne i weekendowe, półkolonie letnie i zimowe, okazjonalne pokazy doświadczeń oraz warsztaty w szkołach, centrach handlowych czy na festynach, a także przyjęcia urodzinowe i imprezy integracyjne dla dzieci.

Zajęcia z programowania idealne dla Twojego dziecka

Mały Inżynier oferuje naukę programowania dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności. Przygotowaliśmy zarówno zajęcia dla zupełnie “zielonych” dzieci, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Dobierzesz nie tylko poziom trudności czy grupę wiekową odpowiednią dla Twojego dziecka, ale również temat zajęć. Wybierać można między programowaniem Scratch Junior dla najmłodszych i bardziej zaawansowanymi kursami programowania Minecraft Java czy tworzenia aplikacji mobilnych.

Nauka kodowania dla dzieci może przybierać formę zajęć pozalekcyjnych, online, weekendowych, okazjonalnych warsztatów organizowanych w szkołach, a także półkolonii letnich i zimowych obejmujących 5 dni inspirujących zajęć po 7 godzin dziennie.

Warsztaty z programowania dla dzieci to idealny sposób, aby wprowadzić Twoją pociechę w niezwykły świat informatyki, zaszczepić w nim pasję do nowoczesnych technologii i nauczyć szeregu umiejętności, które przydadzą się w dorosłości. Dlatego nie trać więcej czasu i już dziś zapisz swoje dziecko na kurs programowania Małego Inżyniera.

Foto galeria

 

 

Copyright©2019 Polski Mały Inżynier. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Polityka Prywatności i plików cookies